Rentacar
 
  Fiyatlar  
  Şoförlü Araç Kiralama  
  Filo Kiralama  
  Transfer  
  Araçlarımız  
  Kampanyalar  
  Sizleride Unutmadık  
  SSS  
 
Araç Kiralama Bilgileri

Genel Kiralama Bilgileri ve Koşulları

Sürücü Belgesi ve Kiralama Yaşı Sınırlamaları
En az 1 yıl geçerli sürücü belgesine sahip 23 yaşındaki kişiler B, C, D grubu araçları kiralayabilirler. A, L, M ve X grupları  için 2 yıllık sürücü belgesine sahip ve 27 yaşında olma koşulları aranır.

Kiralama Süresi
En az kiralama süresi 24 saattir.

Uzun Süreli Kiralama

En az kiralama süresi 30 gündür. Kiralama fiyatı ve koşullarına ilişkin bilgi için ofislerimizi arayınız
 
Tek Yönlü Kiralamalar
Aracın başka bir şehirde iadesi durumunda, kira süresine bakılmaksızın Tek Yön ücreti uygulanır. Ücret bilgileri için Rezervasyon Merkezimizi veya Satış Ofislerimizi arayabilirsiniz.

İlave Sürücüler
Aracın, kiralayan şahıs dışındaki kişi / kişilerce kullanılabilmesi; ilave sürücü / sürücülere ait sürücü belgesi bilgilerinin, ücret karşılığında olmak üzere, kira sözleşmesinin üzerinde gösterilmesi ile mümkündür. Aksi durumun belirlenmesi ve / veya her hangi kaza durumunda tüm sigortalar geçersiz sayılarak gerek kiralayan ve gerekse aracı kullanan kişi / kişiler ayrı, ayrı ve müştereken sorumlu tutulurlar.

Teslim Gecikmeleri
Araçların geriye tesliminde 3 saate kadar olan gecikmelerde, her saat için, sözleşmeye uygulanan kira fiyatının 1/3'ü, 3 saati aşan gecikmelerde 1 günlük kira fiyatı alınır.

Kiracı, aracı kiralayana teslim ederken aracın tüm resmi belgelerini (Motorlu Araç Tescil Belgesi, Motorlu Araç Trafik Belgesi, Sigorta poliçesi, Plakalar) ve anahtarlarını iade etmek zorundadır. Kiracı bu belgeleri iade etmediğinde iade edene kadar geçecek sürede kira ödemesini, kayıp halinde ise belgelerinin yenilerinin düzenlenmesi için yapılacak tüm giderleri ödemek zorundadır
Aracın herhangi bir olay nedeniyle kiracının kusuru olsun veya olmasın yetkili makamlarca müsaderesi veya el konulması halinde geri alınması için yapılacak tüm masraflar kiracıya aittir. Kiracı ayrıca bu sürede geçecek günlerinde kira bedelini ödemek zorundadır.
Kiralanan aracın yakıt giderleri kiracıya aittir.
Kiracı,kendisi veya bir başkası tarafından kira süresi içinde veya aracın kiralayana iadesinden sonra araçta bırakılan bir eşyanın kaybından ve hasarlanmasından dolayı kiralayanı sorumlu tutmayacağını ve herhangi bir talepte bulunmayacağını taahüt eder.
Kiralayan kendi kusur ve ihmalinden kaynaklanmayan tüm zararlar ile aracın işten kaldığı dönemler için kiracıya rücu hakkına sahiptir


Ödeme
Kiralamanın toplam tutarı sözleşmenin başlangıcında nakit veya, Visa, Master Card,veya bilinen diğer kredi kartlarından biri ile tahsil edilir.

Trafik Cezaları
Trafik yasalarına uyulmamasından doğacak her türlü sorumluluk ve maddi ceza kiracıya aittir. Araçların hangi nedenle olursa olsun resmi veya yerel makamlar tarafından tutulması nedeni ile geçecek zaman, sözleşme süresi içerisinde kabul edilir.


SİGORTA
1- Kiralayan kiraya vereceği araçları Karayolları Trafik Kanunu uyarınca 'Mecburi Mali Mesuliyet Sigortası ile sigortalanmıştır. Kiralanan araça ve/veya üçüncü şahıslarda meydana gelen hasar ve zararların karşılığı olarak ödenmesi gereken bedel ve tazminatların sigorta poliçe limitlerini aşması halinde veya sigorta kapsamı dışında kalması durumunda doğacak farkı, kiracı ödemeyi peşinen kabul ve taahhüt eder. Bu husus mahkeme kararı ile hüküm altına alındığı takdirde yine kiracı limiti aşan kısımları ilamdaki faiz uygulaması ile birlikte kiralayana ödemeyi kabul ve taahhüt eder.
Sigorta Kapsamı Dışında Olan Haller: Aşağıda açıklanan haller sigorta teminatı dışında olup, bu tür durumlarda olabilecek maddi ve manevi zarar ve ziyanı kiracı, kiralayana ödemeyi beyan ve taahhüt eder.
a-Taşıtı kullanan kişinin ehliyetsiz olması halinde,
b-Taşıtı kullanan ehliyet sahibi kişinin alkollü olması, uyuşturucu veya benzeri maddeleri kullanması halinde,
c-Kullanıcı dikkatsizliğinden ve kötü kullanımından dolayı kiralanan taşıtın motorun yanması halinde,
d-Kaza raporu ile tazmin edilebileceği halde raporu alınmamış ve periyodik bakımlarda ortaya tüm alt vuruklardan meydana gelen egsozst, katalizör, kartel patlaması vs. durumunda,
e-Raporu alınmayan lastik yarılması ile patlak lastiğin üzerinde yürüyerek lastiğin ve jantın kullanılamaz duruma gelmesi halinde,
f-Döşeme ve diğer aksamlara zarar verilmesi, teslim edilen radyo - teyp, stepne, avadanlık vb. gibi aksesuarların (cam, far,jant kapağı vb) kaybı çalınması ve kullanılmayacak duruma gelmesi hallerinde.
2- Kiralanan aracın Pert Total Hale gelmesi durumunda sigortanın belirlediği araç değerinden sigortanın ödeyeceği pert total bedeli düşüldükten sonra kalan kısmı Kiracı Kiralayana ödemeyi kabul ve taahhüt eder.
3- Kiracı, herhangi bir şekilde meydana gelen kaza, çalınma ve gasp gibi durumlarda en kısa zamanda konu hakkında kiralayana bilgi verecek ve aşağıda belirtilen önlem ve işlemleri yerine getirecektir.
4- Kaza, çalıntı veya gasp evraklarının temin ve teslim edilememesinden ötürü doğacak maddi ve manevi sorumluluklar ile her türlü zarar ve ziyanı karşılamayı kiracı kabul ve taahhüt eder.
a-Kiracı her ne şekilde olursa olsun hasarlı araca müdahele etmeyecek,
b-Taşıt yerinden oynatılmadan en yakın Polis ve Jandarma merkezine başvurularak, kaza tespit tutanağı ile birlikte kaza ve alkol raporlarını almak
c-Taşıt ve/veya kazaya karışan fotoğraflarını çektirmek,
d-Olaya karışan diğer taşıtların sürücülerinin adları, adresleri, sürücü belge fotokopisi, mümkün olduğu takdirde İhtiyari Trafik ve Kasko sigortalarını sağlayan şirketin adı ve poliçe numaralarını temin etmek,
e-Yukarıda belirtilen kaza ile ilgili evrakı olayın meydana geldiği tarihten itibaren en geç 1 gün(bir) içerisinde Kiralayana teslim etmek,
f-Çalınma veya gasp halinde, durumu tesbit eden zabıt, bildirim ve sair evrakı ve Kiralayan tarafından talep edilen diğer evrakı olayın meydana geldiği tarihten itibaren Kiralayana en geç 1 gün içinde teslim etmek zorundadır.
Önemli Notlar:Herhangi kaza veya aracın çalınması durumunda, aracın yeri değiştirilmeden en yakın polis veya jandarma karakoluna başvurularak kaza, hırsızlık ve alkol tespiti raporları alınmalıdır. Aksi halde satın alınan tüm sigortalar geçersiz sayılarak meydana gelen her türlü zarar, 3. şahıslara verilen maddi ve manevi kayıpları da içermek üzere kiracıdan tahsil edilir
 


 


Rent A Car
Araç Kiralama Bilgileri
Filo Kiralama
Şoförlü Araç Kiralama
Araç Filomuz
Rezervasyon
İnsan Kaynakları
Kampanyalar
Araç Navigasyon
Bebek Koltuğu
Kgs
Havalimaninda Araç Teslimi
Müşteri Görüşleri
Biz Sizi Arayalım
Ödeme ve Sözleşme
İletişim
 

Merkez
Yeşilköy Mah. Atatürk Havalimanı
Bölgesi No 17/1 Yeşilköy / İstanbul

Tel : 0212 663 6 665
Fax : 0212 663 31 34

By ADA Group
Copyright © 2002 Present ADDA Turizm Otomotiv İletişim Tic. Ltd. Şti. Tüm hakları saklıdır.
EnglishDeutschİletişimHakkımızda Ana Sayfa